Odpowiedzialność społeczna i korporacyjna

Surfachem i 2M Group of Companies od lat angażują się w działalność na rzecz odpowiedzialności społecznej i korporacyjnej. Naszym głównym celem jest pomoc w rozpoczęciu i rozwoju kariery zawodowej w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM, ang. Science, Technology, Engineering and Maths) dla następnej generacji przedsiębiorstw i przemysłu.

Kluczowe informacje dotyczące naszej odpowiedzialności społecznej i korporacyjnej:

  • W roku 2016 zatrudniliśmy w grupie 2M Group of Companies rekordową liczbę absolwentów po kierunkach chemicznych i inżynieryjno-chemicznych.
  • W 2017 r. stowarzyszenie Chemical Business Association wyróżniło program STEM firmy 2M, w którym wzięło udział 550 młodych osób, za „wybitny wkład” w życie społeczności.
  • W 2017 r. korporacja Surfachem rozpoczęła wspierać fundację księcia Karola – Prince's Trust.
  • W 2018 r. ambasadorzy programu STEM korporacji Surfachem wspierali Festiwal Nauki w Bradford.

Oprócz działań w zakresie programu STEM aktywnie przyczyniamy się do tego, aby nasza działalność była bardziej zrównoważona. W minionym roku dzięki optymalizacji wydajności zmniejszyliśmy zużycie energii elektrycznej w naszym centrum dystrybucji o 31%, a emisję dwutlenku węgla o 6%.

People watching 2M academy STEM training presentation

STEM

Nasza inicjatywa STEM angażuje do działania młode osoby, promując możliwości kariery w branżach opartych na naukach ścisłych.

W jaki sposób promujemy chemię i naukę?

  • 12 pracowników korporacji Surfachem to ambasadorzy inicjatywy STEM.
  • Zatrudniamy absolwentów kierunków ścisłych, dając im możliwość uzyskania pierwszej pracy w przemyśle chemicznym.
  • Korporacja Surfachem oferuje studentom kierunków ścisłych „rok pracy w przemyśle” oraz letnie praktyki zawodowe w naszej głównej siedzibie firmy i Laboratorium Innowacji.
The Surfachem team doing a chemistry demonstration at the Bradford Science Festival

2M Academy

2M Academy to nasza jednostka odpowiedzialna za szkolenie obecnych pracowników pełniąca rolę parasola wspierającego rozwój talentów.

Nasza misja

Zapewnienie możliwości szkoleń i rozwoju wszystkim pracownikom 2M Group of Companies dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy i zasobów wewnętrznych.

Nasza wizja

Ustalenie nowego standardu w dystrybucji środków chemicznych i pokrewnych gałęzi przemysłu poprzez nasze zaangażowanie w transformacyjną siłę edukacji, podnoszenia kwalifikacji i współpracy.

Mottie Kessler MBE giving Future Leaders presentation