Region

Brexit

Surfachem / 2M Group of Companies – odniesienie do sprawy brexitu

Listopad 2020

Po wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej i wejściu w okres przejściowy, który ma się zakończyć 31 grudnia 2020 roku nadal istnieje niepewność co do warunków regulacyjnych i handlowych, w których to ostatecznie nastąpi.

  • Brexit stanowi obecnie niskie ryzyko dla Surfachem Polska gdyż większość oferowanych przez nas produktów produkowanych jest poza Wielką Brytanią. Dlatego też nie spodziewamy się aby nasi klienci odczucili wpływ zmian w sytuacji politycznej na płynność dostaw.
  • Globalnie firma Surfachem wdrożyła szereg rozwiązań mających na celu złagodzenie nieprzewidzianych sytuacji i ewentualnych skutków przerw w dostawach.
  • Staramy się utrzymywać zwiększone stany magazynowe produktów, dla których stwierdzono wysokie ryzyko przerw w ciągłości dostaw.
  • Powiększamy nasze zespoły zajmujące się regulacjami, w celu płynnego przetwarzania dodatkowych zadań i będziemy nadal doradzać  w zakresie BPR, REACH oraz podobnych wytycznych i przepisów gdy tylko zostaną one określone.
  • Utrzymujemy licencje na wywóz towarów podwójnego zastosowania, wraz z rejestracją EORI, a także aplikujemy o umożliwienie stosowania przejściowych procedur uproszczonych w przypadku scenariusza "no-deal".

Surfachem szczyci się długą historią importu i miedzynarodowego eksportu. Jako mecenasi Giełdy Eksportowej utrzymujemy wysoki poziom wiedzy fachowej w handlu światowym. Będąc częścią Grupy 2M w ostatnich latach rozszerzyliśmy naszą działalność w Belgii, Francji, Niemczech, Polsce i Norwegii. Osiągneliśmy to między innymi poprzez akwizycje oraz stworzenie nowym systemów logistycznych i operacyjnych. Pozwala nam to, na zapewnienie bezpieczeństwa dostaw dla naszych kontrahentów oraz dostawców we wszystkich 67 krajach.

Bez względu na dynamikę polityczną Wielkiej Brytanii, firma Surfachem będzie nadal oferować wiodącą w branży wiedzę, innowacje i usługi. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub oczekują wsparcia w którymkolwiek z wyżej wymienionych obszarów, chętnie służymy pomocą

Ciasteczka

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Więcej informacji na ten temat oraz ich wykorzystanie opisano tutaj.

Akceptuję Odrzuć