Najnowsze informacje

Bicosome - Bicoalgae XT

Udostępnij w mediach społecznościowych

Wymagania współczesnego stylu życia generują warunki stresowe, które wpływają bezpośrednio na wygląd skóry. Wiele czynników środowiskowych, w tym narażenie na promieniowanie słoneczne, światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektroniczne, zanieczyszczenie, w połączeniu z bardzo intensywnym trybem życia, niewystarczającym snem i niewłaściwym odżywianiem powodują zaburzenia równowagi skóry i jej przedwczesne starzenie się.

Bicoalgae XT

Bicoalgae XT sprzyja intensywnej detoksykacji i naprawie oznak starzenia się skóry, dostarczając w głąb naskórka bioaktywne substancje pochodzące z mikroalg.

Img

Mikroalgi to jednokomórkowe organizmy, które bardzo skutecznie syntetyzują różnorodne biokomponenty, uważane za tzw. superżywność. Haematococcus pluvialis jest w stanie wytwarzać wysoką ilość naturalnej astaksantyny, substancji bioaktywnej, która w działaniu przeciwutleniającym jest 65 razy efektywniejsza niż witamina C, 54 razy bardziej wydajna niż beta-karoten i 100 razy skuteczniejsza niż alfa-tokoferol.

Mikroalga Haematococcus

Mikroalga Haematococcus pluvialis zawiera również białka, lipidy, węglowodany oraz jest bogata w inne mikroelementy i cząsteczki przeciwutleniaczy, takie jak luteina i kantaksantyna. Tym samym oferuje wyjątkowe korzyści przeciwstarzeniowe i detoksykacyjne. Pomimo tych imponujących cech mikroalg jako naturalnego źródła substancji wyzwaniem w ich zastosowaniu do pielęgnacji skóry jest stabilizacja bioaktywnych cząsteczek oraz transportowanie w głąb skóry, w celu uzyskania widocznych rezultatów. Umożliwia to Bicoalgae XT – system podwójnego kapsułkowania, opracowany przez fi rmę Bicosome, który stabilizuje i transportuje wyciąg z Haematococcus pluvialis do głębokich warstw naskórka.

Img

Innowacyjne struktury

Bicosome to innowacyjne struktury: zewnętrzna kapsuła i dysk wewnętrzny – obydwie zbudowane z podwójnej błony lipidowej, które mogą zawierać i stabilizować różne aktywne cząsteczki, przedłużając ich trwałość. Inteligentne dyski Bicosome delikatnie penetrują skórę i transportują aktywne cząsteczki do docelowych warstw skóry, poprawiając ich skuteczność. Zastosowanie technologii Bicosome w Bicoalgae XT jest korzystne w stabilizacji i transporcie naturalnej astaksantyny oraz innych bioaktywnych substancji do warstw naskórka, gdzie działają przeciwutleniająco.

Bicoalgae XT chroni i przyspiesza odnowę komórek, poprawia jędrność oraz rozjaśnia skórę, widocznie redukuje zmarszczki. Służy również do ochrony skóry przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia elektroniczne. Zapobiega przenikaniu cząstek zanieczyszczeń w głąb skóry.

Produktem naturalnym

Bicoalage XT jest produktem naturalnym, odpowiednim dla wegan i przyjaznym dla środowiska. Wytwarzany w ekologicznym procesie, który nie wymaga użycia rozpuszczalników organicznych ani nie generuje odpadów. Innowacyjny proces produkcyjny odbywa się w niskich temperaturach, aby zapobiec degradacji bioaktywnych cząsteczek. Uzyskany ekstrakt jest wolny od zanieczyszczeń, pozbawiony zapachu i rybnego posmaku. Testy in vivo zostały przeprowadzone na 20 ochotniczkach w wieku 35-55 lat. Krem zawierający 3% Bicoalgae XT był używany 2 razy dziennie przez 56 dni.

1. Poprawa jędrności skóry

Parametr R0 zmniejszył się średnio o 14% po 56 dniach. Poprawę jędrności zaobserwowano u 94% ochotników.

Img

2. Redukcja zmarszczek

Parametr SEW obliczono na podstawie średniej liczby oraz średniej szerokości poziomych i pionowych zmarszczek. Niższe wartości SEW wskazują na mniej zmarszczek. Aplikowanie kremu z Bicoalgae XT spowodowało średni spadek wartości SEW o 13%. Zmniejszenie SEW zaobserwowano u 88% ochotników.

Img

Img

3. Odnowa komórkowa

Wykres pokazuje porównanie odnowienia komórek na obszarach skóry poddanych i niepoddanych aplikacji, w różnych punktach czasowych. Wyniki pokazują średnią poprawę wartości ITA (Individual Tipology Angle) do 22%. Spośród 20 ochotników 95% wykazało większą poprawę wartości ITA na aplikowanych obszarach.

Img

4. Rozjaśnienie skóry

Po 56 dniach ciągłego stosowania kremu, zawierającego 3% Bicoalgae XT, parametr L (rozjaśnienie skóry) wzrósł o 3%. Ten wzrost rozjaśnienia zaobserwowano u 76% ochotników.

Img

5. Ochrona przed światłem niebieskim (test in vitro)

Promieniowanie niebieskiego światła niszczy skórę głównie poprzez wytwarzanie reaktywnych form tlenu (ROS), co przyspiesza procesy starzenia. Można zaobserwować, że aplikowanie Bicoalgae XT zapobiegało wytworzeniu 90% ROS.

Img

6. Ochrona skóry przed zanieczyszczeniami (test in vitro)

Główną ochronę zaobserwowano przed wchłanianiem żelaza (70%), a następnie magnezu (34%) i cząstek siarki (20%). Według tych wyników Bicoalgae XT skutecznie chroni tkankę skórną przed wchłanianiem zanieczyszczeń ze środowiska.

Img

Podsumowanie atutów Bicoalgae XT:

Główne aplikacje Bicoalgae XT:

opublikowany: Świat Przemysłu Kosmetycznego 4/2019

piątek, 10 stycznia 2020

Wróć